Navigácia

Kontakt

 • Základná škola v Kračúnovciach
  Kračúnovce 277
 • 0547365105

Prišla zima, prišiel mráz ...

Piatok 18. 1. 2019

Počet návštev

Počet návštev: 214459

Kalendár

Vitajte na stránke ZŠ v Kračúnovciach

„Ak sa má stať človek človekom, musí sa vzdelávať.“

                                           Ján Amos Komenský

 

Novinky

 • Zima je jedným z najkrajších ročných období. V tomto roku sa pani Zima nedala zahanbiť a nadelila nám poriadnu nádielku snehu. Nevyužiť takúto krásnu zimu by bolo skutočne škoda. V jedno školské ráno prišli žiaci do školy vyzbrojení klzákmi, saňami a celé dopoludnie sa nemohli dočkať, kedy sa už skončí vyučovanie a konečne vybehneme vonku do snehu. Keď zazvonil posledný zvonček, všetci vybehli na chodbu a pustili sa do obliekania. Rukavice, čiapky, šály a poďme vonku.

  Snehu na školskom dvore bolo neúrekom. Všetci sa začali spúšťať, zvonku sa ozýval šťastný smiech a krik detí. Tú pravú zimnú atmosféru dotvorila snehová bitka štvrtákov. Deti sa váľali po snehu, robili snehových anjelov. K tejto dobrej nálade prispelo aj slniečko, ktoré sa na nás celý čas usmievalo. Nakoniec sa žiaci pustili do stavby snehových hradieb. Znášali sneh na klzákoch, boboch, a tak spoločne postavili snehový múr. Prežili sme krásne zimné popoludnie a veríme, že pani Zima nesklame a čoskoro si to opäť zopakujeme.

 • S projektom Recyklohry sa naša škola zapojila do ďalšej súťaže- zberu starých mobilov. Najviac starých mobilov za našu školu odovzdala a krásnu cenu od spoločnosti Orange získala žiačka z 5.A triedy- Grétka Kaňuchová.

  Srdečne blahoželáme!

 • Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zúčastnili medznárodnej informatickej súťaže iBobor. Symbol súťaže je inteligentný, usilovný a čulý bobor. Naši žiaci súťažili vo viacerých kategóriách:

  Drobci- súťažilo 30 žiakov 2. a 3. ročníkov.

  Najúspešnejší: 2.A- Tomáš Hatala (100. percentil), Rastislav Onufer (100. percentil), Samuel Omoding (99. percentil), Sára Baranová (99. percentil), Lukáš Sabol (99. percentil), Michaela Cimbová (96. percentil), Lidka Mihaľová (94. percentil).

  3.A,B- Zára Bartošová (99. percentil), Kiko Hamara (96. percentil), Labudová Adela (96. percentil), Matej Fiľakovský (94. percentil).

 • Vianočné prázdniny

  Riaditeľstvo ZŠ praje všetkým učiteľom, zamestnancom, žiakom, rodičom a priateľom školy pokojné, šťastné, láskyplné vianočné sviatky a všetko dobré do nového roku 2019. Vianočné prázdniny potrvajú od 23. decembra 2018 (nedeľa) až 7. januára 2019 (pondelok).

  Školské vyučovanie sa začne 8. januára 2019 (utorok).

 • Do galérie Šaliansky Maťko boli pridané fotografie.

 • Do galérie Navštívil nás včelár boli pridané fotografie.

 • Nášu školu navštívil 6.12. Mikuláš a obdaroval sladkosťami všetkých žiakov.

 • November sa na našej ZŠ v Kračúnovciach niesol v duchu zdravého životného štýlu. Za pomoci svojich pedagógov žiaci realizovali projekt Červené stužky a tak sa venovali prevencii proti drogám a AIDS. Na hodinách biológie, chémie, občianskej náuky pozerali filmy, viedli besedy, počúvali rozhlasové relácie na dané témy. Svoj názor a svoj negatívny postoj voči drogám žiaci II. stupňa vyjadrili prostredníctvom vlastnej tvorby na hodinách výtvarnej a literárnej výchovy.

  Žiaci I. stupňa vyhotovovali letáky a plagáty zamerané najmä proti fajčeniu. Vyzdobili si nimi nástenné noviny v triedach a školskom klube, no niektorí ich zobrali domov rodičom.

 • Do galérie Pasovanie za prvákov boli pridané fotografie.

 • Výtvarná súžaž "Ochranárik čísla tiesňového volania 112" sa každoročne teší u žiakov našej školy veľkej obľube. Žiaci výtvarne zobrazili tematiku civilnej ochrany a jej prepojenie s jednotným európskym číslom tiesňového volania 112. Našu školu na okresnom kole reprezentovali výtvarné práce žiakov.

  Nelly Antolíková- 4.A, Alexandra Mihaľová- 6.A, Timea Tkáčová- 6.B, Ella Hatalová-6.B.

 • Jesenný zber papiera

  Milí rodičia, žiaci a priatelia školy!

  Naša škola sa naďalej zapája do rôznych enviro aktivít, aj vďaka ktorým je držiteľom certifikátu Zelená škola. Pre prírodu je odovzdanie papiera na jeho ďalšiu recykláciu veľká pomoc.

  V tohtoročnom jesennom zbere sme spoločne nazbierali takmer 3000 kilogramov (2,5 –krát viac ako min. šk. rok) a tým zachránili pred výrubom až 50 veľkých niekoľkoročných stromov. Nazbieraný papier sme si vymenili za hygienické potreby. (Fotogaléria)

  Najšikovnejší v zbere papiera boli:

 • Deň boja proti stresu

  Dňa 23.11.2018 sme si na našej škole pripomenuli, aké dôležité je bojovať proti stresu, napätiu a nadmernej záťaži. Akcia niesla názov: "Škola je náš druhý domov, čiže my sme tu doma." Domáce oblečenie, uvoľnená atmosféra a aktivity v triedach prispeli k odbúraniu predstavy, že do školy nechodíme radi. Dnešok sme si užili v kruhu školskej rodiny. (Fotogaléria)

 • iBobor v našej škole

  Počas týždňa od 12.11. do 16.11.2018 sa naša škola zapojila do známej súťaže iBobor. Žiaci rôznych vekových kategórií súťažili od pondelka do piatka priamo cez webovú stránku iBobor.sk. Ihneď po skončení testu sa dozvedeli aj svoj výsledok. Súťaž je zaradená ako "informatická", ale úlohy v teste sú skôr logického charakteru, pre žiakov vyššieho stupňa je potrebné okrem logiky ovládať aj základy programovania. (Fotogaléria)

 • Hodina deťom je celoročná zbierka na podporu projektov pomáhajúcim deťom a mladým ľuďom na celom Slovensku. Aj naša ZŠ sa zapojila do tejto verejnej zbierky. Žiaci, zamestnanci našej školy a obyvatelia obce tak mohli prispieť a vhodiť nejaké to € do pripravených pokladničiek od nadácie dňa 9.11. 2018 (piatok). Vyzbieralo sa 312 €. ĎAKUJEME rodičom, obyvateľom obce, žiakom a všetkým zamestnancom školy, ktorí prispeli na zbierku Hodina deťom. Fotogaléria

 • V jedno chladné októbrové ráno sme sa vybrali na exkurziu do košickej Zoologickej záhrady.

  Cesta tam ubehla rýchlo. V dobrej nálade sme ani nezbadali, že sme dorazili do cieľa.
  V Košiciach nás už čakalo pekné slnečné počasie a pri vchode do ZOO nás vítali ich najväčší krásavci, nádherné pávy. Prehliadku sme začali teráriom s plazmi, obdivovali sme pestrofarebné vtáky a roztopašné opice. Tie nám predviedli skvelé divadlo.

  Neobišli sme ani spokojnú levicu Lauru, ktorá výnimočné až taká pokojná nebola a ukázala nám aj svoje zúbky. Nasledovala prehliadka ďalších živočíchov vrátane surikát ako sa vyhrievali na slniečku s výrazom ,, mám všetko na saláme“. Absolvovali sme aj komentované kŕmenie tučniakov a tuleňov, kde sme sa o týchto zvieratách dozvedeli zaujímavé informácie priamo od chovateľky. Potešili sme sa, keď sme aj my mohli nakŕmiť vodné vtáky v jazierku, kone a iné zvieratá. Odvážni mohli zvieratá aj pohladkať.

 • Do galérie Exkurzia 5. a 6. ročníka boli pridané fotografie.

 • Do galérie Vystúpenie našich žiakov boli pridané fotografie.

 • Aj tento školský rok sa na našej škole uskutoční zber papiera. Príď aj ty vymeniť papier napr. za hygienické vreckovky, kuchynské utierky, saponát, alebo toaletný papier.

  Zber papiera prebieha v dňoch:

  Streda 10.10 -13:30-14:00 hod.

  Štvrtok 11.10 - 13.30 - 14:00 hod.

  Streda 17.10 -13:30-14:00 hod.

  Štvrtok 18.10 - 13.30 - 14:00 hod.

  Utorok 23.10 -15:00-15:30 hod.

  Streda 24.10 - 13.30 - 14:00 hod. - posledný deň!!!

  Prečo zberať papier???

  1. Papier tvorí 20% odpadu!
  2. Papier je možn
 • Dňa 9.10.2018 sa žiaci 9. ročníka záčastnili exkurzie vo Svidníku, Tokajíku a na Dukli. Prvá zastávka bola pri pomníku padlých sovietských vojakov bojujúcich v karpatsko- duklianskej operáciii vo Vojenskom múzeu vo Svidníku. Tam nasledovala ukážka zbraní, vybavenia, oblečenia vojakov a premietli nám dobový film zrodu 1. čsl. armádneho zboru, ktorý bol pre nás veľmi zaujímavý. Neskôr sme sa presunuli na výhliadkovú vežu, z ktorej sa počas vojny sledovala situácia na bojovom území. Ďalšia zastávka bola pri pamätníku padlých duklianských hrdinov na Dukli- pochovaní sú tam čsl. vojaci. Nakoniec sme navštívili malú obec Tokajík, kde sme si prezreli múzeum a krátky dokument o prerozprávaní situácie občanov v obci Tokajík. V novembri 1944 obec bola obeťou nemeckej pomsty slov. obyvateľom. Naša exkurzia sa skončila na cintoríne zostrelených mužov v Tokajíku. Táto exkurzia nám veľmi veľa dala a zároveň aj pomohla pochopiť isté obdobie ľudstva.

 • Do galérie Exkurzia v Kosite v Košiciach boli pridané fotografie.

 • Dňa 25.septembra sme si aj my na našej škole pripomenuli Medzinárodnýdeň mlieka. Preto cez veľkú prestávku mali žiaci možnosť ochutnať lahodnú chuť bieleho nápoja, ktorý im veľmi chutil. Ani sme sa nenazdali, a po mlieku ostali len prázdne nádoby.

 • Do galérie Deň jablka boli pridané fotografie.

 • Do galérie Biela pastelka boli pridané fotografie.

 • Hneď v prvý týždeň šk. roka sme nezaháľali a netradične sa vzdelávali zážitkovou formou učenia. Na našej škole sa uskutočnila výstava exotických plazov spojená so zaujímavou prednáškou. Mali sme možnosť zblízka a na vlastné oči vidieť vyše 40 plazov, vrátane krokodíla, varana, anakondy a iných. Žiaci sa ich mohli dotknúť a zistiť, že nie všetko naoko slizké je naozaj slizké. Tí najodvážnejší si mohli hada aj podržať a odfotografovať sa s ním.

 • Milí rodičia!

  Dňa 24. septembra 2018 /pondelok/ sa o 15:30 v jedálni ZŠ v Kračúnovciach uskutoční celoškolské rodičovské združenie. Spoločne zhodnotíme uplynulý školský rok a predstavíme plány do ďalšieho školského roka. Tiež rozoberieme náležitosti výchovno-vzdelávacieho procesu. Po skončení celoškolského RZ budú triedne aktíva v jednotlivých prislúchajúcich triedach.

  Účasť nutná.

 • BIELA PASTELKA

  Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, organizátor verejnej zbierky Biela pastelka, je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priatelia a príbuzní i rodičia nevidiacich a slabozrakých detí.

  Piatok 21. september je hlavný deň verejnej zbierky Biela pastelka na podporu nevidiacich ľudí v uliciach miest a obcí po celom Slovensku. V tento deň za príspevok 1 euro bude aj naša škola v mene únie ponúkať darcom biele plastové spinky vo forme bielej pastelky ako symbol sveta neviditeľných línií.

 • Do galérie Začiatok šk. roka 2018/2019 boli pridané fotografie.

 • Začiatok šk. roka 2018/2019

  Vážení rodičia, milí žiaci,

  dva mesiace bezstarostných prázdnin ubehli ako voda. Verím žiaci, že ste si prázdniny užili a počnúc pondelkom už začínajú pre vás školské povinnosti. Deviatakov čaká posledný rok školskej dochádzky s úlohou potvrdiť nielen v testovaní, ale možno i v prijímacích pohovoroch na stredné školy, čo všetko sa za deväť rokov naučili. Pre vás prváčikov to bude veľa nového.

  Slávnostné otvorenie šk. roka 2018/2019 sa uskutoční 3. septembra 2018 o 8:45 pred budovou ZŠ v Kračúnovciach.

Fotogaléria

Novinky

Kontakt

 • Základná škola v Kračúnovciach
  Kračúnovce 277
 • 0547365105

Fotogaléria