Štvrtok 19. 10. 2017

Michal Daňko (III.A)

Naši najúspešnejší

Vitajte na stránke ZŠ v Kračúnovciach

„Ak sa má stať človek človekom, musí sa vzdelávať.“

Ján Amos Komenský

• 16. 10. 2017

Do galérie Exkurzia deviatakov boli pridané fotografie.

• 10. 10. 2017

Do galérie Deň športu boli pridané fotografie.

• 10. 10. 2017

Do galérie Európsky týždeň športu boli pridané fotografie.

•     V rámci projektu Európsky týždeň športu „Buď aktívny“ pod vedením p. učiteľa Humeníka sa na škole zorganizoval futbalový turnaj v malom futbale. Víťazom sa stali žiaci 8. ročníka (Talian, Labuda, Malik, Juhas). Blahoželáme.

•     Aj tento školský rok sa na našej škole uskutoční zber papiera. Príď aj ty vymeniť papier napr. za hygienické vreckovky, kuchynské utierky, saponát, alebo toaletný papier. Prvá etapa zberu od 2.10. do 20.10.2017. Papier môžete nosiť v stredu a vo štvrtok od 13:30 do 14:00.

Prečo zberať papier???

1. Papier tvorí 20% odpadu!
    2. Papier je možné recyklovať 5–8-krát.
    3. Recyklácia papiera znižuje konečné ceny pre spotrebiteľov!
    4. Recykláciou 1 tony papiera sa oproti výrobe papiera z celulózy u
  • 6. 10. 2017

Do galérie Súťaže v ŠKD boli pridané fotografie.

• 5. 10. 2017

Do galérie Deň jablka boli pridané fotografie.

• 4. 10. 2017

Do galérie Cezpoľný beh- OK vo Svidníku boli pridané fotografie.

• 4. 10. 2017

Do galérie Biela pastelka boli pridané fotografie.

• Naša ZŠ pre nevidiacich a slabozrakýh prispela čiastkou 46,20 €. Ďakujeme

Milí žiaci!

Únia slabozrakých a nevidiacich Slovenska  organizuje v dňoch  22. a 23. septembra  2017 celonárodnú verejnú  dobročinnú zbierku na pomoc nevidiacim a slabozrakým občanom pod názvom  Biela pastelka.

Aj naša základná škola   za príspevok  1 euro bude v mene únie ponúkať  darcom  biele plastové spinky vo forme bielej pastelky  ako symbol sveta neviditeľných línií, symbol sveta nevidiacich a výraz ľudskej solidarity a dobrej vôle.

•     V tomto školskom roku sa naši žiaci zúčastnia divadelného predstavenia. Žiaci 1.-4. ročníka 3.10. a naši starší žiaci 4.10. Pozrieme si predstavenie Neobyčajné dobrodružstvá malého Buratína.

• 28. 9. 2017

Do galérie Deň mlieka boli pridané fotografie.

• Deň  27.september  je vyhlásený za Deň mlieka v školách.

Aj naša škola sa už tradične zapája do tejto peknej akcie. Veď mlieko patrí odpradávna medzi základné potraviny objavujúce sa v jedálničku. Pitie mlieka ráno a v dopoludňajších hodinách má pre detský organizmus veľký význam. Nezaťažuje organizmus v čase najväčšieho vypätia, napríklad aj počas vyučovania, lebo je ľahko stráviteľné a znižuje únavu detí. Deti sú bystrejšie a pohotovejšie. A práve preto sa naša škola rozhodla, aj v tomto školskom roku, vyzdvihnúť tento biely dar prírody.

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v pondelok 25. septembra 2017 o 15:30 hod. v ZŠ v Kračúnovciach.

•     Deň ozbrojených síl SR si v piatok 22.9.2017 pripomenieme Dňom otvorených dverí v Sokolovských kasárňach. Prápor ISTAR, pôsobiaci v Sokolovských kasárňach na Čapajevoej ulici pozýva širokú verejnosť na Deň otvorených dverí. V čase medzi deviatou a dvanástou predpoludním tam pripravujú statické ukážky zbraní a techniky, dynamické ukážky boja zblízka, ale tiež ukážky poskytovania prvej pomoci a ďalšie zaujímavosti. Aj žiaci našej školy sa zúčastnia tochto významného dňa.

•     S neomylnou presnosťou je tu opäť začiatok nového školského roka. Aj nás 4. septembra 2017 privítala naša dobrá známa- škola. Stáli sme pred ňou pekne nastúpení, vyobliekaní, no všetci asi s inými pocitmi ako na konci júna. Uvedomili sme si, že opäť začnú školské povinnosti, ranné vstávanie, učenie ... .

• 5. 9. 2017

Do galérie Začiatok šk. roka 2017/2018 boli pridané fotografie.