• Deň narcisov

7.4 sme si na našej škole pripomenuli Deň narcisov. Tento deň vyjadruje symboliku spolucítenia a finančnej pomoci onkologickým pacientom. V škole odznela rozhlasová relácia k danej téme, žiaci v triedach na nastenkách mali leták so symbolom dňa a každý žiak, učiteľ a zamestanenc školy mal pripnutý na oblečení symbol narcisa. Mgr. Anna Katuščáková

• 11. 4. 2017

Do galérie Veľkonočná výzdoba boli pridané fotografie.

• Veľkonočné prianie

Pre veselé sviatky jari,

slnko v každej jednej tvári.

Bystré nohy, svižný korbáč,

šunku, chlebík ba aj koláč.

Trošku kriku, štastia moc,

prajeme Vám krásnu Veľkú noc.

Veselú Veľkú noc, veľa vody, pohody,

spokojnosti a radosti všetkým žiakom, rodičom a priateľom školy

želajú zamestnanci základnej školy.

• 7. 4. 2017

Do galérie Zápis do pirátskej školy boli pridané fotografie.

• 7. 4. 2017

Do galérie Z rozprávky do rozprávky boli pridané fotografie.

• Divadelné predstavenie

5.4 sa v našej školy uskutočnilo testovanie deviatakov. Všetci sme im držali palce, a aby sme ich nevyrušovali, navštívili sme krásne predstavenie o láske Zabudnutý čert.

• Príjemné pripomenutie Dňa učiteľov na pôde ZŠ v Kračúnovciach

Deň učiteľov je deň, v ktorom sa zvoní na snežienky a pani učiteľky nevyvolávajú k tabuli...
    28. marec sa v našej základnej škole niesol v duchu slávnostnej atmosféry. Vrúcne slová i poďakovania z úst vedenia školy potešili všetkých pedagógov. Spestrením dňa bola i rozhlasová relácia, ktorú pripravili členovia žiackej rady. Kvety od tunajšej rady rodičov i sladké potešenie od p. Františka Bartoša ml. dodali celému dňu slávnostný ráz.

Veľmi pekne ďakujeme.

• Zápis do pirátskej školy

V pondelok, 3. apríla, do našej základnej školy priplávala pirátska loď. Z paluby lode vystúpila posádka pirátov, a keďže práve v tento deň k nám prišli predškoláci zapísať sa do prvého ročníka, kapitán pirátov im navrhol, aby sa stali členmi pirátskej školy. Našim budúcim prváčikom sa to hneď zapáčilo a keďže všetky pirátske úlohy hravo zvládli, všetci boli zapísaní medzi  pirátov našej  školy. Na našich nových pirátov sa tešíme už v septembri.

• Z rozprávky do rozprávky

Kde bolo tam bolo......Tak takto sa začína takmer každá správna rozprávka. Rozprávky majú radi deti, no ani my dospelí si mnohokrát neprepneme program, keď sa začína pekná rozprávka. Aj naši najmenší žiaci majú veľmi radi rozprávky. Akých rozprávkových hrdinov majú najradšej, nám predviedli v piatok 31.3.. V tento  piatok sme prežili krásny deň s rozprávkou.

Biblická olympiáda

Dňa 21.3.2017 sa na CZŠ v Stropkove uskutočnila Biblická olympiáda kategória ZŠ.  Našu školu reprezentovalo  družstvo žiakov v zložení Júlia Hudáčková 8. A, Lukáš Soták 8. A a Richard Jusko  7. B .  Žiaci obsadili 1.miesto za okres Svidník.

• Testovanie 9. ročníka

Dňa 5.apríla 2017 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov

9. ročníka

T9 - 2017

• Podpisovanie prihlášok

4.4.2017 - od 12:00 - 17:00 podpisovanie prihlášok na SŠ (stredné školy) = kabinet výchovného poradenstva . Podpisovať príde - rodič a žiak.

• ZÁPIS DO PRVÉHO ROČNÍKA

• Výsledky okresného kola dejepisnej olympiády

CVČ Svidník: 3. miesto - Lukáš Soták = 8.A (diplom + vecná cena)
                        4. miesto - Richard Jusko = 7.B
                        5. miesto - Zuzana Vavreková = 9.A
                        6. miesto - Ján Majerník = 8.A
                        9. miesto - Vanesa Gmitrová = 7.A
                       10. miesto - Tamara Vargová = 9.B

Mgr. Katuščáková - uč. DEJ

• Marec s knihou

• 14. 3. 2017

Do galérie Pravda o drogách boli pridané fotografie.

strana: