Navigácia

 • Výtvarná dielňa

  Do galérie Výtvarná dielňa boli pridané fotografie.

 • RECYKLOHRY

  ZBIERAJ, TRIEĎ A RECYKLUJ s RECYKLOHRAMI !!! Na našej škole sa zberá drobný elektroodpad, použité batérie, tonery a cartridge. 

 • Tajomstvo stromu

      Strom života otvára sériu súťaží v šk. roku 2018 vyhlásením 10. ročníka výtvarnej súťaže Tajomstvo stromu.

  Našu školu na celoslovenskom kole reprezentujú žiaci: 

  1. kategória :

  • Nelly Antolíková- žiačka 3.A triedy p. uč. PaedDr. Matiovej s prácou Strom plný múdrostí
  • Janka Lechmanová žiačka 4.A triedy p. uč. PaedDr. Matisovej s prácou Náš strom

  2.kategória:

  • Timea Tkáčová z 5.B s prácou Srdce Stromu a Michal Bokšanský z 8.A s prácou Tajomstvo stromu pod vedením p.uč. PaedDr. Baranovej. 
 • Hviezdoslavov Kubín

  Do galérie Hviezdoslavov Kubín boli pridané fotografie.

 • SABI

  V tomto školskom roku sa naša škola zapojí do 15. ročníka súťaže firmy MILK AGRO. Vďaka tejto súťaži aj my separujeme odpad a chránime prírodu. Zapojíme sa do viacerých kategóriách, ale verím že najviac v zbere hliníkových viečok a tetrapakov. Viečka musia byť čisté, umyté a vysušené. Každý žiak nahlási počet a odovzdá viečka do 13.4. 2018 triednemu učiteľovi. Viečka tých najlepších sa budú vážiť a podľa toho zistíme kto je najlepším zberačom a zberačkou školy. 

  Pri zbere tetrapakov akceptujeme iba čistý, opláchnutý vodou, rozrezaný, vysušený tetrapak. Zaviazaný špagátom po 20 ks. Počty a samotný tetrapak odovzdáte triednemu učiteľovi do 13.4.2018.

  Súťažime o hodnotné ceny, ktorými sú okrem poukážok i elektrická kolobežka a tablet. 

  Takže vám veľmi držím palce. Jedzte zdravo, separujte odpad, ale hlavne takto chránte prírodu. 

  p.uč. Baranová

 • Naša Daniela Koreňová opäť zahviezdila

  Aj na krajskom kole súťaže Šaliansky Maťko zaujala svojím nádherným prednesom a získala pekné 3. miesto. Blahoželáme.

 • DEVIATACI !

  Máte možnosť poobedňajšieho doučovania MAT a SJL od 22.2.2018 do 20. 3.2018 (mimo jarných prázdnin). Pondelok a utorok od 13:30 do 15:30 hod. bude MAT. Štvrtok a piatok 13:30 do 15:30 hod. bude SJL. 

 • Finančná gramotnosť v ŠKD

  Do galérie Finančná gramotnosť v ŠKD boli pridané fotografie.

       V dňoch  22.1 – 26.1 sme sa v školskom klube  venovali  eurám, povedali sme si zopár zaujímavých informácií o tom,  kedy sa na Slovensku začalo platiť eurami, akú zmenu nám to prinieslo.  Ďalší deň svoju šikovnosť ukázali deti pri riešení zaujímavých a vtipných  matematických úloh a pri výrobe vlastných eur. Napriek tomu  bol pre nich najzaujímavejší záver týždňa, keď sme sa zahrali na obchod, reštauráciu, cukráreň, kníhkupectvo. Tu sme platili vlastnými eurami a na koniec sme si zhodnotili, kto dokázal najlepšie hospodáriť.  Celý týždeň sme si zdokumentovali a pripájame fotografie.

 • Zimné radovánky

  Do galérie Zimné radovánky boli pridané fotografie.

     Zima je ročným obdobím, kedy by sme mali stavať snehuliakov, sánkovať sa či len tak šantiť na snehu. Tohtoročnej Perinbabe sa zatiaľ veľmi nechcelo zatriasť tou svojou snehovou perinou, aby sme si aspoň trochu užili zimných radovánok. Dlho sme čakali, a predsa nám tá Perinbabka nadelila aspoň trochu z tej svojej snehovej periny. Snehu nebolo až tak veľa, ale my sme sa aj tak vybrali na sánkovačku na náš školský dvor. Poriadne sme sa naobliekali prváci až štvrtáci a poďme na to. Deti si priniesli sane, boby, klzáky, no super to išlo aj na zadku. Všetci sa dosýta vyšantili, vybehali a po hodinovej sánkovačke sme sa s červenými líčkami vracali do školy, kde nás už čakal chutný obed, ktorý nám tentokrát chutil oveľa viac. Tešíme sa na to, kedy nám zase nasneží a sánkovačku si budeme môcť opäť zopakovať.

  Mgr. D. Štefaníková

 • Rodičovské združenie- 9.A

  Vážení rodičia žiakov 9.A triedy, dovoľujeme si Vás pozvať na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 19.2.2018 (pondelok) o 15:00 hod. v triede 9.A.

  Účasť je nutná a žiadame dochvílnosť. Prítomní: výchovný poradca, tr. učiteľ, vyuč. MAT, SJaL

 • Karneval

  Do galérie Karneval boli pridané fotografie.

      Fašiangy sú časom radosti, veselosti, časom, kedy sa všetci radi zabávajú. Keďže aj my máme veľmi radi zábavu, rozhodli sme sa usporiadať  na našej základnej škole karneval. Počas prvej vyučovacej hodiny sa masky chystali v triedach a potom sme sa spoločne stretli v pekne vyzdobenej telocvični. Po telocvični sa prechádzali šašovia, princezné, mohli ste tu dokonca stretnúť domček na stračej nôžke či kozmonauta. Ani v tomto roku sa naše šikovné mamičky nedali zahanbiť a vytvorili krásne masky. Po krátkom tanci nasledovala prehliadka masiek, počas ktorej porota vyberala tie najlepšie masky. Úlohu mali ozaj neľahkú. Vybrať z takého množstva krásnych masiek nebolo také jednoduché. Porota najprv vyhodnotila masky z prvého stupňa, víťazom sa stal malý kozmonaut Rastík, na druhom stupni vyhrala papierová kukurica Sebastián. Po vyhodnotení nasledovala diskotéka, na ktorej sa spolu zabávali starší aj mladší žiaci spolu so svojimi učiteľmi. Zábava bola výborná, no dídžejka nakoniec zahlásila poslednú pesničku a všetci sme sa postupne museli rozísť domov. Prežili sme krásny karnevalový deň a už dnes sa tešíme na karneval o rok.

  Mgr. D. Štefaníková

 • Galéria najlepších

  Do galérie Galéria najlepších boli pridané fotografie.

      V prvom polroku šk. roka 2017/2018 udeľujeme  pochvalu pre našich najlepších žiakov. Všetkým ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a ďakujeme za pomoc a podporu pri organizovaní školských aktivít.

 • Ďakovný list

 • Lyžiarsky výcvik

  Do galérie Lyžiarsky výcvik boli pridané fotografie.

 • ENVIRO: "Deti deťom 2017"

  Do galérie ENVIRO: "Deti deťom 2017" boli pridané fotografie.

 • KARNEVAL

  Milé deti, milí rodičia!

  ZŠ v Kračúnovciach pozýva všetkých svojich žiakov, rodičov a priateľov školy na tradičný karneval, ktorý sa uskutoční dňa 1.2.2018 so začiatkom o 9:00 hod. vo veľkej telocvični ZŠ. 

  Pre žiakov je pripravená skvelá zábava a súťaž o najkrajšie masky. 

 • Šaliansky Maťko- okresné kolo

  Do galérie Šaliansky Maťko- okresné kolo boli pridané fotografie.

 • SAMKOV ÚSPECH

  Poľské mesto Dukla 8.1.2018 ešte dýchalo vianočnou atmosférou. Ako poznamenal starosta Krašnienski Jan Juszczak, súťaž o najkrajší betlehem bola slávnostným vyvrcholením sviatkov v ich meste. Výstava tých najlepších betlehemov sa konala v miestnom kaštieli, kde si cenu za 3. miesto prevzal Samuel Partila, žiak 6.A triedy, víťaz okresného kola. Krásny program, recepcia, množstvo inšpirácie vďaka viac ako šesťdesiatim betlehemom sú isto nezabudnuteľným zážitkom a pre Samka motiváciou k ďalšej tvorbe. (p.uč.  S. Baranová)

  Blahoželáme.

 • Vianočná besiedka v 3.A

  Vianoce, sviatky lásky, pokoja a rodinnej pohody nám opäť tíško zaklopali na dvere. Aj my, žiaci 3.A triedy sme pripravili pre rodičov malé posedenie. Príbeh o narodení Ježiša a spev kolied spríjemnili predvianočnú atmosféru. Za svoju snahu boli deti odmenené veľkým potleskom. Spoločne si vymenili darčeky a pre všetkých prítomných, detí a rodičov, bolo pripravené chutné pohostenie.

      Zároveň ďakujeme rodičom, ktorí nám pomohli pri príprave občerstvenia. Želáme všetkým krásne a požehnané sviatky. 

 • Šaliansky Maťko si podával ruky s Luciou

  13. december patrí Lucii. Hovorí sa, že od Lucie do Vianoc každá noc má svoju moc. S touto poverou sa popasovali aj žiaci našej školy- členovia krúžku Hráme sa so slovom, ktorí nás voviedli do tajomných čarov a magických príbehov. Zdramatizovaním balady Lucijný stolček otvorili školské kolo súťaže ŠALIANSKY MAŤKO, ktorá bola plná rôznych tajomstiev a záhad. A ako sa umiestnili naši tajomní recitátori? To sa dozviete v záložke: Naše úspechy v SJaL. 

Novinky

Kontakt

 • Základná škola v Kračúnovciach
  Kračúnovce 277
 • 0547365105

Fotogaléria