Z činnosti ŠKD

Darček pre mamičku

Blíži sa znovu sviatok všetkých mám a tak sme sa v piatok 11.mája v školskom klube venovali výrobe darčekov pre mamky. Každé dieťa s láskou vyrobilo krásne srdiečko, ktoré v nedeľu na Deň matiek daruje tej svojej. (Fotogaléria)

Milé mamičky, z celého srdca vám ďakujeme za vašu lásku a starostlivosť!

_________________________________________________________________________________________________________

Veľkonočné vajíčka

Ukázať, aké sú deti šikovné,  je jednoduché. Potrebujeme k tomu niekoľko pomôcok – vyfúknuté vajíčka , servítky , lepidlo, nožnice, trblietky ...  a samozrejme chuť tvoriť.  26.3.2018 sa v našom školskom klube deti naučili novú techniku zdobenia vajec – servítkovú techniku. Žiaci sa veľmi usilovali, aby vytvorili čo najkrajšie veľkonočné vajíčka. Vo fotogalérií si môžete pozrieť ako sa pri tom zabávali. (Fotogaléria)

Jarná výzdoba v ŠKD

Marec je mesiac, kedy zima pomaly odovzdáva žezlo , príroda sa prebúdza zo zimného spánku a prichádza jar.  Prvým jarným kalendárnym dňom je 21.marec a pre niekoho je jar najkrajším ročným obdobím. Nie iba príroda okolo nás , ale aj náš školský klub zhodil zimné oblečenie a odel sa do jarných farieb. Deti strihali, vyfarbovali, maľovali, lepili a tak kvietky, včielky, motýle a vtáčiky spestrili priestory školského klubu. Nezabudli sme ani na Veľkú Noc a náš veľkonočný kútik zdobia  veľkonočné vajíčka, zajačiky a kuriatka. (Fotogaléria)

Týždeň finančnej gramotnosti v školskom klube

V dňoch  22.1 – 26.1 sme sa v školskom klube  venovali  eurám , povedali sme si zopár zaujímavých informácií o tom,  kedy sa na Slovensku začalo platiť eurami, akú zmenu nám to prinieslo.  Ďalší deň svoju šikovnosť ukázali deti pri riešení zaujímavých a vtipných  matematických úloh a pri výrobe vlastných eur. Napriek tomu  bol pre nich najzaujímavejší záver týždňa, keď sme sa zahrali na obchod, reštauráciu, cukráreň, kníhkupectvo. Tu sme platili vlastnými eurami a na koniec sme si zhodnotili, kto dokázal najlepšie hospodáriť. Celý týždeň sme si zdokumentovali a pripájame fotografie. (Fotogaléria)

SNEHOVÉ RADOSTI A STAROSTLIVOSŤ O SVOJE ZDRAVIE – 15.1.2018

Aj napriek tomu, že táto zima nie je bohatá na sneh, nám to vôbec neprekážalo. Len čo sme videli, že dvor je zasnežený, hneď sme sa pustili do hier na snehu. Podarilo sa nám postaviť niekoľko malých snehuliakov a na koniec sme sa zahrali snežnú guľovačku. (Fotky nájdete vo fotoalbume pod názvom Snehové radosti)

Školský klub hýri farbami

Pani Jeseň nám aj tento rok umožnila pripraviť výstavku z jej plodov. Naše usilovné deti s radosťou vyrezávali a ozdobovali tekvice. Tvorili zvieratká z gaštanov, kvety z lístia a vetvičiek,  ktoré si nazbierali na školskom dvore.  Poďakovanie patrí aj mamičkám, ktoré prispeli plodmi z ich vlastných záhrad. Vôňa a farby jesene nám aj takýmto spôsobom spríjemňujú náš školský klub. Fotogaléria.

Súťažný september v ŠKD (Fotky nájdete vo fotoalbume pod názvom Súťaže v ŠKD)

Dňa 22.09 sa odohral na školskom ihrisku turnaj vo vybíjanej. Deti súťažili v zmiešaných družstvách. Precvičili si svoju šikovnosť, zručnosť, presnosť a spoluprácu. Športovými aktivitami v ŠKD upevňujeme u detí zdravie, vedieme ich k radosti zo športu.

Spoznávame svoje okolie a Slovensko – v kvíze deti súťažili dňa 29.09. Prialo nám aj počasie a tak sme sa z tried presunuli na školský dvor. Odpovede na otázky o Slovensku deti hravo zvládli a dokázali, že sú múdre a šikovné. Na záver sme si všetci spoločne zaspievali – A od Prešova...

Víťazom srdečne gratulujeme!