Navigácia

 • Pozvánka

 • Noc v škole

       Piatok bol pre našich mladších žiakov trochu nezvyčajný. Po vyučovaní sa rozlúčili so svojimi triednymi učiteľmi, no o osemnástej sa všetci opäť zišli pred bránami školy. Mamičky im nabalili spacáky a karimatky  a všetci sa už veľmi tešili na noc, ktorú mali stráviť v škole. Keďže bolo pekné počasie, vybrali sa vonku na školské ihrisko. Tam si zasúťažili v rôznych disciplínach a nakoniec si zahrali spolu vybíjanú. Pomaly sa stmievalo a na ceste bola pizza, ktorú mali objednanú na večeru. 

  Žiaci sa rozišli do tried a po umytí rúk sa s veľkou chuťou pustili do večere. Potom sa všetci stretli vo veľkej telocvični a začala sa príprava postelí na spánok. Každý si pripravil svoje miesto na spanie. Spoločne sme si pozreli rozprávku a naši najmladší žiaci začali postupne zaspávať. Noc to bola teda veselá, niektorí chodili na vecko a nenašli svoju posteľ. Niekto sa zo sna rozprával a niekto si aj poplakal za mamkou. Skoro ráno bolo počuť vravu a aj tí, ktorí by ešte spali, pomaly ožívali. Keď už boli všetci hore, pustili sme sa do balenia. Každý si zbalil svoje veci a pomaly už začali prichádzať prví rodičia. Postupne sme sa začali rozchádzať a už teraz sa všetci tešíme, akú noc nám prinesie ďalší školský rok.

 • Deň vyučovania v prírode

  Dňa 17. mája (štvrtok) prebieha na celom svete v školách zapojených do tohto projektu výučba v prírode. V prípade priaznivého počasia sa aj na našej škole bude vyučovať netradičnou, zážitkovou formou v prírodnom prostredí. 

 • ECO H2O TOUR s Thomasom Puskalierom

  Na našej škole sa dňa 18.5.2018 (piatok) so začiatkom o 10:00 hod. uskutoční eko- výchovný koncert. Projekt Eco H2O tour prebieha pod záštitou organizácie Modrá planéta a Ministerstva životného prostredia SR. 

 • OZNAM

  Riaditeľstvo ZŠ v Kračúnovciach oznamuje širokej verejnosti,

  že v dňoch od 21.5.-31.5.2018 bude na škole prebiehať

  zber elektroodpadu – bielej techniky.

  Nefunkčnú techniku a elektrozariadenia môžete prinášať do školy každý deň v čase od 7.00 hod. – 16.30 hod.

                                                                   Ďakujeme

 • Akcia "EXIT Tour"

  Dňa 15.5.2018 prebehhla na našej škole akcia "EXIT Tour", ktorú usporiadala organizácia pod názvom Tréningové centrum Kompas. EXIT Tour vychádza z publicisticko- vzdelávacieho programu, ktorý je určený dospievajúcim. Program má za úlohu ukázať postoje podporujúce zdravý životný štýl a možnosti riešenia každodenných problémov z pohľadu tradičných kresťanských hodnôt. 

 • Oslavy Dňa Zeme

  Posledný aprílový deň sme na našej ZŠ v Kračúnovciach ukončili športovými a vedomostnými aktivitami. Ráno sme sa všetci stretli na školskom ihrisku. Najprv si každá trieda zabehla okolo ihriska, a tak absolvovala päť disciplín – hod kruhom, preťahovanie lanom, slalom loptou, zviazané nohy a cesta s vajíčkom.  Pri disciplínach boli aj doplňujúce otázky týkajúce sa znečisťovania Zeme. Tie si žiaci mohli vypočuť  v školských  rozhlasových reláciách vysielaných počas celého týždňa. 

  Počasie nám prialo a vytúženou sa stala aj desiatová prestávka, po ktorej sme hrali futbal a vybíjanú. Nakoniec bolo vyhodnotenie športových a vedomostných výsledkov tried. Za prvé miesto bola odmena – pizza pre celú triedu. Tej sa potešila  8.A.

                  Bol to super deň, kde sme si všetci nielen zašportovali,  ale sa aj zabavili.

 • Tajomstvo stromu

  Vyhodnotenie:

  Michal Bokšanský 8.A- 2. miesto

  Nelly Antolíková- čestné uznanie poroty

  Srdečne blahoželáme!

 • Úspech v PYTAGORIÁDE

  Matej Čorba, žiak 4.A triedy sa na okresnom kole matematickej pytagoriády  umiestnil na krásnom 1. mieste a Damián Tomáš, žiak 6.B triedy na 3. mieste. 

  Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

 • Beseda s včelárom

  Jar je už tu. Slniečko krásne svieti, bociany a lastovičky už opäť obývajú svoje hniezda. Celá príroda sa už prebudila. Stromy nám už krásne zakvitli a v ich korunách môžeme počuť bzukot včeličiek. O tom aké sú pre nás včielky dôležité, nám prišiel porozprávať Pán včelár, člen Slovenského zväzu včelárov ZO Giraltovce.  

  V tento deň sme sa dozvedeli o tom ako funguje život v úli, ako si nažíva včelia rodina – matka kráľovná, robotnice a trúdy. Ujo včelár nám rozprával  ako sa včielky rodia, z čoho sa skladá ich telo, ako zberajú peľ, z ktorého potom máme sladký medík a mnoho ďalších dôležitých produktov. Upozornil nás aj na to, čo robiť pri uštipnutí včelou. Porozprával nám aj o tom, prečo sú pre ľudí včely tak dôležité. Bez ich opelenia by sa z kvetov nevytvorili plody a nebolo by tak ani ovocie, ktoré máme tak radi. Vďaka nim máme prírodné produkty (včelí jed, materská kašička, ...), ktoré sa pre svoje liečivé  účinky využívajú  aj v lekárstve. Už samotný med je akýmsi hojivým zázrakom. Prežili sme zaujímavé dopoludnie a odteraz už vieme, že včielky si musíme chrániť, pretože sú veľmi užitočné.

   

  P. Štefaníková, D. Koreňová

 • Spoločné divadelné predstavenie našich prvákov s kamarátmi v MŠ

  Dňa 10.4.2018 sme mali opäť spoločnú aktivitu s našimi škôlkarmi. Prváci sa presunuli do materskej školy v Kračúnovciach, kde si spolu so svojimi mladšími kamarátmi pozreli krásne divadielko- O medovníkovej chalúpke. Bol to nádherne strávený čas a žiaci si opäť odnášali nezabudnuteľné kultúrne zážitky. 

 • Zápis do I. ročníka

  Do galérie Zápis do I. ročníka boli pridané fotografie.

 • Matematická súťaž KLOKANKO

  Do galérie Matematická súťaž KLOKANKO boli pridané fotografie.

 • Naši žiaci s legendárnym Matejom Hrebendom a členkami Únie nevidiacich a slabozrakých

  Záver mesiaca marec, ktorý patrí neodmysliteľne knihám, využili žiaci na zaujímavé stretnutie s legendárnym Matejom Hrebendom. M. Hrebenda, známy rozširovateľ kníh, ktorý sa narodil aj zomrel v marci, bol paradoxne slepý. To mu však nebránilo venovať sa zbieraniu a zachraňovaniu kníh.

  V tejto súvislosti žiaci privítali medzi sebou predsedníčku ZO Únie nevidiacich a slabozrakých vo Svidníku p. Nadeždu Muščíkovú, ktorú sprevádzala p. Cuprišínová. Po úvodných literárnych vstupoch o Matejovi Hrebendovi v podaní žiakov tunajšej školy nasledovalo poetické slovo z úst samotnej pani Muščíkovej. Svojím pútavým a dojímavým rozprávaním nás zasvätila do tajov života a práce nevidiacich a slabozrakých ľudí. Celé podujatie bolo spestrené ukážkami rôznych pomôcok pre nevidiacich, ktoré si mohli žiaci aj vyskúšať. A na to všetko dohliadal Matej Hrebenda s batôžkom plným kníh a palicou.

  Toto dopoludnie, plné umeleckých slov a emócií, stalo naozaj za to.

 • Výtvarná dielňa

  Štvrtkový 15. marec bol na našej škole výnimočným pre 25 žiakov 5.- 8. ročníka z dôvodu konania sa výtvarnej dielne. Túto krásnu akciu sme pripravili vďaka spolupráci s Podduklianskym osvetovým strediskom vo Svidníku, ale hlavne vďaka úsiliu pani Helenky Petríkovej. Žiaci vytvorili veľmi pôsobivé jarné dekorácie z dreva, keramiky a jutoviny. Všetci mali veľkú radosť z dobre vykonanej práce, ale hlavne z výsledného diela. 

 • RECYKLOHRY

  ZBIERAJ, TRIEĎ A RECYKLUJ s RECYKLOHRAMI !!! Na našej škole sa zberá drobný elektroodpad, použité batérie, tonery a cartridge. 

 • Tajomstvo stromu

      Strom života otvára sériu súťaží v šk. roku 2018 vyhlásením 10. ročníka výtvarnej súťaže Tajomstvo stromu.

  Našu školu na celoslovenskom kole reprezentujú žiaci: 

  1. kategória :

  • Nelly Antolíková- žiačka 3.A triedy p. uč. PaedDr. Matiovej s prácou Strom plný múdrostí
  • Janka Lechmanová žiačka 4.A triedy p. uč. PaedDr. Matisovej s prácou Náš strom

  2.kategória:

  • Timea Tkáčová z 5.B s prácou Srdce Stromu a Michal Bokšanský z 8.A s prácou Tajomstvo stromu pod vedením p.uč. PaedDr. Baranovej. 
 • Hviezdoslavov Kubín

  Do galérie Hviezdoslavov Kubín boli pridané fotografie.

 • SABI

  V tomto školskom roku sa naša škola zapojí do 15. ročníka súťaže firmy MILK AGRO. Vďaka tejto súťaži aj my separujeme odpad a chránime prírodu. Zapojíme sa do viacerých kategóriách, ale verím že najviac v zbere hliníkových viečok a tetrapakov. Viečka musia byť čisté, umyté a vysušené. Každý žiak nahlási počet a odovzdá viečka do 13.4. 2018 triednemu učiteľovi. Viečka tých najlepších sa budú vážiť a podľa toho zistíme kto je najlepším zberačom a zberačkou školy. 

  Pri zbere tetrapakov akceptujeme iba čistý, opláchnutý vodou, rozrezaný, vysušený tetrapak. Zaviazaný špagátom po 20 ks. Počty a samotný tetrapak odovzdáte triednemu učiteľovi do 13.4.2018.

  Súťažime o hodnotné ceny, ktorými sú okrem poukážok i elektrická kolobežka a tablet. 

  Takže vám veľmi držím palce. Jedzte zdravo, separujte odpad, ale hlavne takto chránte prírodu. 

  p.uč. Baranová

 • Naša Daniela Koreňová opäť zahviezdila

  Aj na krajskom kole súťaže Šaliansky Maťko zaujala svojím nádherným prednesom a získala pekné 3. miesto. Blahoželáme.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola v Kračúnovciach
  Kračúnovce 277
 • 0547365105

Fotogaléria