Navigácia

 • Zber papiera

  VYHODNOTENIE

  Zber papiera v šk. roku 2016/2017

  Trieda/ Počet žiakov /Zberu sa zúčastnili /Množstvo kg /Najlepší jednotlivec triedy /Poradie tried

  1.A 20/4 197 kg Natália Vavreková 144 kg 3. 9.

  1.B 19/1 14 kg Kristián Hamara 14 kg 4. 13.

  2.A 20/9 856 kg Tobias Peter Lukáč 231 kg 2. 2.

  3.A 24/10 991 kg Olívia Čizmáriková 265 kg 1. 1.

  4.A 18/0 0 kg - -

  5.A 19/3 219 kg Samuel Partila 123 kg 7. 8.

  5.B 18/4 237 kg Veronika Drabová 166 kg 5. 7.

  6.A 16/7 785 kg Patrik Kozák 180 kg 4. 3.

  6.B 16/1 26 kg Lenka Jurčová 26 kg 8. 11.

  7.A 15/5 427 kg Daniel Maťaš 235 kg 3. 6.

  7.B 16/4 457 kg Alex Motýľ 360 kg 1. 5.

  8.A 30/7 695 kg Magdaléna Peržeľová 330 kg 2. 4.

  9.A 21/3 24 kg Tatiana Imrichová 13 kg 9. 12.

  9.B 21/2 181 kg Tomáš Sopko 129 kg 6. 10.

  Na škole žiakov 272

  Zberu sa zúčastnilo 60

 • ROZLUČKOVÉ POPOLUDNIE SO ŠTVRTÁKMI

  Čas plynie ako rozbúrená rieka. Len nedávno našich štvrtákov vítala v prvom ročníku ich prvá pani učiteľka. Boli malí a ich vyplašené pocity dali o sebe vedieť. Ale časom vyrástli a zmúdreli. Stali sa tými najstaršími na I. stupni. Odchádzajú a žezlo prenechávajú tretiakom.

  Práve pri tejto príležitosti rodičia našich štvrtákov pripravili rozlúčkové popoludnie s oboma triednymi učiteľkami.

  V pondelok, 26.06.2017, o 16.00 hod. sa na školskom ihrisku začalo príjemné posedenie, ktoré prebiehalo v pokojnej, veselej a takmer rodinnej atmosfére. Otvorili ho žiaci 4.ročníka milým príhovorom a poďakovaním svojím obom triednym učiteľkám.. Potom nasledovala ,,grilovačka“, pri ktorej nechýbala uvoľnená konverzácia medzi všetkými prítomnými. Všetci sme prežili krásne popoludnie naplnené smiechom, radosťou a samozrejme nechýbali stoly preplnené samými dobrotami. Za to všetko patrí veľká vďaka rodičom našich štvrtákov.

  Stále sa niečo končí a niečo nové začína. Tak aj naši štvrtáci sa lúčia s I. stupňom, aby po prázdninách  mohli zasadnúť do školských lavíc II. stupňa.

  A verím, že im na perách bude často znieť veta: ,, Niet nad krásne spomienky.,,

   

                                                                                                            PaedDr. Iveta Mašlejová

 • 14. 6. 2017

  Do galérie Spišský hrad boli pridané fotografie.

 • Výlet Spišský hrad

  Naši žiaci okúsili tajomstvo noci na Spišskom hrade.

  Krásne slnečné dni i blížiaci sa koniec školského roka vylákali našich žiakov na školský výlet, ktorý strávili na Spišskom hrade i v jeho okolí. Žiaci 5.A a 6.A triedy mali možnosť zúčastniť sa veselého hradohrania na nádvorí  Spišského hradu. O tom, že nezaháľali, svedčí  i diplom za 1. miesto a sladká odmena. S veľkým záujmom si pozreli predstavenie sokoliarov, ktoré všetkým návštevníkom priam vyrážalo dych. Po chutnom obede si žiaci odskočili do ZOO v Spišskej Novej Vsi a v neďalekom Hozelci sa mohli deti dosýtosti vyšantiť. Čerešničkou na torte bol večerný návrat na Spišský hrad a jeho nočná prehliadka. Už samotná večera pod holým nebom hradného nádvoria i horiace fakle dodávali celému podujatiu tajomný ráz. Žiaci spolu s hradnou sprievodkyňou Maruškou načreli do hlbokej histórie legiend. Najviac adrenalínu však zažili v hradnej mučiarni, kde si mohli „vyskúšať“ dereš a naťahovanie na škripec na vlastnej koži. Aj hradný kat to veru poriadne okorenil.
  Nočný Spišský hrad stál naozaj za to. Všetkým organizátorom i sponzorom, ktorí prispeli ku krásnemu prežitiu tohto dňa, patrí poďakovanie.

 • 14. 6. 2017

  Do galérie Spišský hrad boli pridané fotografie.

 • 2. 6. 2017

  Do galérie MDD aj takto boli pridané fotografie.

 • MDD aj takto

  Svoj veľký deň – MDD -  a záver krúžkovej činnosti žiaci ZŠ v Kračúnovciach strávili príjemnou popoludňajšou prehliadkou Národnej kultúrnej pamiatky v Solivare  v Prešove v rámci krúžkov Zdravšia    budúcnosť, Ručné  práce , História  inak a Pohybom  k zdraviu . Okrem náučnej časti akciu dopĺňala aj oddychová časť, počas ktorej sa mohli žiaci i učitelia občerstviť. Takéto ukončenie celoročnej práce krúžkov si žiaci pochvaľovali. Spoločne sa tešíme na ďalšie spoznávanie nášho okolia aj v budúcnosti.       

                                                                                                                 vyuč. Katuščáková A., Sotáková F., Ivanová M.

 • 2. 6. 2017

  Do galérie Chodec Tóno na našej škole boli pridané fotografie.

 • Chodec Tóno na našej škole

  1.6. 2017 si  žiaci 7,8. a 9.ročníka,v rámci projektu  PPP,  vypočuli rozprávanie vyliečeného alkoholika Antóna Michalíka , ktorý je známy svojím putovaním po Slovensku pod označením Chodec Tóno. Jeho príbehy z osobného života si deti vypočuli  s veľkým záujmom.                                

    vyuč. A. Katuščáková   

  projekt  PPP

 • Zber papiera

  Základná škola v Kračúnovciach

  Oznamujeme Vám, že v dňoch od 5.6.2017-16.6.2017

  bude na škole prebiehať zber papiera.

   

  Podmienka zberu :

  1.  Papier alebo kartón musí byť previazaný špagátom, alebo prelepený lepiacou páskou.

   

           

  Papier sa bude vážiť každé ráno:  od 7.00  - 7.30 hod.,

  popoludní :  od 13.30 - 15.00 hod.- zadný vchod do kuchyne

  Vyhodnotenie zberu – koniec školského roka:

    Najlepší zberač bude odmenený !!!

 • Vážení rodičia, milí naši budúci prváčikovia :)

  Od septembra 2017 sa budeme stretávať v prvom ročníku našej základnej školy. Aby sme mohli nerušene, úspešne,s chuťou a radosťou pracovať, pripravili sme pre vás zoznam veci, ktoré budete do školy potrebovať.
  Tešíme sa na vás.

  Dovidenia v septembri ;)

   

  Zoznam  pomôcok  a  školských  potrieb pre  našich  budúcich  prvákov  :

                                                                             

   

  Prezuvky

   

   

  Pevné, so svetlou podrážkou, nie šľapky .

   

  Hygienické  potreby

   

   

   

  Menší uterák, tekuté mydlo, toaletný papier, hygienické vreckovky, pohár.

   

  Vrecúško na telesnú výchovu

   

   

  Tepláková súprava, krátke športové nohavice, biele tričko, ponožky, cvičky alebo tenisky s bielou nešmykľavou podrážkou.

   

   

   

  Pomôcky na výtvarnú výchovu

  / uložené v krabici od topánok, alebo v kufríku/

   

  Vodové farby, stabilný pohár na vodu / nie sklenený /,  2 guľaté štetce / tenší a hrubší/, hrubý plochý štetec, voskovky, nožnice s guľatým hrotom, handrička,  lepidlo, plastelína, gumený obrus, staršie tričko, košeľa alebo zástera

   

  Ostatné  pomôcky

  / uložené v peračníku a iné /

   

  - 3 ks ceruza mäkká č.2, atramentové pero alebo pero na bombičky, malá bavlnená handrička, farbičky – 12 ks / silne pigmentované /, strúhadlo, guma, nožnice s guľatým hrotom.

   

  - doska malá / na zošity/ a veľká / na Šlabikár a pracovné zošity /

   

  Je  dobré, ak všetky pomôcky a veci sú označené  menom :) 

  / veci vo vrecúškach TEV, VYV, na prezuvkách /

 • Chcete vedieť hrať na hudobnom nástroji?

 • Miss bábika

       Máj je mesiac, kedy si spomíname na svoje mamy. Úloha mamy je neopísateľná. To, aká je úloha mamy náročná, si vyskúšali žiačky prvého stupňa.  Dievčatá sa zahrali na malé mamičky. Do školy si priniesli bábiky a o tie sa museli postarať ako skutočné mamy. Svoje bábätká museli nakŕmiť, prebaliť, vykúpať a pred spaním im zaspievali krásnu uspávanku. Mnohé z nich sa zhostili svojej úlohy ako skutočné mamy. Najlepšou mamou bola Emka Sokolová z 1.A, na druhom mieste sa umiestnili Ella Hatalová 4.A a Kristína Zaputilová 3.A  a na treťom mieste Alexandra Mihaľová 4.A, Natália Vavreková 1.A, Simona Vojsová 1.B. Víťazkám blahoželáme. 

   

 • 26. 5. 2017

  Do galérie Miss bábika boli pridané fotografie.

 • 22. 5. 2017

  Do galérie Deň matiek 6.B boli pridané fotografie.

 • DEŇ MATIEK

  12.5.2017
  V piatok naša trieda 6.B pripravila program pre mamky i babky. Tento deň sa začal nervozitou a stresom aby sme niečo nepokazili. Veď mi sme chceli mamkám urobiť radosť a dúfali sme, že ich to poteší. Mamky si mohli vypočuť pesničky, básničky a zhliadnuť zábavné scénky. Program bol naplánovaný výborne a mohli by sme dostať aspoň malú jednotku. S nacvičovaním ale výsledok stál zato a mals veľký úspech.

  Klaudia Hospodárová a Lenka Jurčová

 • Futbalové turnaje (mladší žiaci a žiačky, Mc Donalds cup)

  Naše mladšie žiačky tvrdo bojovali a vybojovali si pekné 2. miesto na turnaji vo Svidníku pod vedením p. Harčarika. V skupine vyhrali všetky zápasy a prehrali až vo finále v penaltovom roztrele. Dievčatá ukázali veľkú bojovnosť a húževnatosť. Snáď o rok si vybojujú najvyššiu priečku.(Bolešová D., Bosaková S.,Centeková M.,Fabuľová K.,Fabuľová V.,Gmitrová V.,Kaňuchová M.,Lechmanová S.,Oravcová K.)

  4.5.2017 sa najmenší futbalisti (žiaci 3. a 4. ročníka) zúčastnili turnaja McDonalds cup pod vedením p. Motýľa vo Svidníku a po vzore našich dievčat skončili na druhom mieste ked vo finále nestačili na chlapcov zo Svidníka. Chlapci bojovali za, čo im patrí veľká vďaka. (Oravec S.,Kastelic J.,Boleš F.,Majerník R.,Štapinský A., Partila A.,Čorba M.,Daňko M.,Mihaľová A.,Sabolová)

  Na našich mladších žiakov vo Svidníku čakala oveľa väčšia a ťažšia výzva a to bola obhajoba 1. miesta. Ak by sa to chlapcom podarilo bolo by to ich tretie prvé miesto v rade a tým by sme si pripísali tzv. "zlatý hatrik,,. Hneď od začiatku sme sa stretli v skupine s veľmi náročným protivníkom a to boli Giraltovce. Po náročnom zápase sme nakoniec zvíťazili tesne 1:0 a tento výsledok nám v konečnom zúčtovaní zabezpečil postup do finále. Tam sme sa ako obvykle stretli s chlapcami zo ZŠ Komenského Svidník. Náš najkrašší výsledok za poslené roky bol 1:0 a tento trend sme ani tentokrát neporušili a vyhrali sme 1:0!!! So skóre 12:0 sme postúpili na krajské kolo do Stropkova. Zostava : (Talian M., Malik T., Pasnišin M.,Fučo J., Labuda P., Bandžák J.,Mašlej D.,Pavúk P., Štapinský E.,Pavúk P.,)

  Týmto ďakujeme všetkým žiakom a žiačkám za ich výkony a bojovnosť a chlapcom prajeme v Stropkove na krajskom kole veľa úspechov a kopec nových skúseností.

  Mgr. Jozef Humeník

 • Olympionik ? Prečo nie aj z našej školy ?!

  Dňa 17.5.2017 sa uskutočnilo krajské kolo súťaže "Hľadáme nových olympionikov" v Prešove v Základnej škole Šmeralova 25. Tejto súťaže sa zúčastnili aj žiaci Základnej školy v Kračúnovciach: Denisa Bolešová (60 m),Klaudia Fabuľová(60 m,600m), Simeon Sabol,Matej Talian (obaja 1000 m) a Jozef Fučo( beh na 60 m), ktorý v tejto disciplíne aj zvíťazil s časom 8:65 a týmto zároveň postúpil do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v Dubnici nad Váhom. Žiakom týmto ďakujem za vzornú reprezentáciu našej školy a za ich odvedené výkony, ktorými vôbec nesklamali, ba naopak,  potešili a príjemne prekvapili.

                                                   Mgr. Jozef Humeník

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola v Kračúnovciach
  Kračúnovce 277
 • 0547365105

Fotogaléria