• Testovanie 9

ZŠ v Kračúnovciach informuje

Celoslovenské certifikačné testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl

pod názvom Testovanie 9–2020 sa v školskom roku 2019/2020 uskutoční

1. apríla 2020 (streda) z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra.

Ciele testovania:

- získať obraz o výkonoch žiakov pri výstupe z druhého stupňa ZŠ a monitorovať úroveň ich pripravenosti na ďalšie štúdium,

- porovnať výkony jednotlivých žiakov a škôl,

- poskytnúť školám, decíznej sfére a širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu o úrovni vedomostí a zručností žiakov v testovaných predmetoch, ktorá napomôže pri skvalitňovaní vyučovania.

Rozsah testovaného učiva

Testuje sa učivo, ktoré obsahovou stránkou a úrovňou náročnosti zodpovedá platnej pedagogickej dokumentácii pre žiakov ZŠ, ktorou  je Štátny vzdelávací program pre žiakov 2. stupňa ZŠ.

www stránky:

www.svs.edu.sk

www.testovanie9.svsmi.sk

www.nucem.sk

Interaktívne testy ako pomoc v príprave na celoslovenské testovanie nájdete na: